מי זכאי לאזרחות גרמנית? - תותי-אשבל

מי זכאי לאזרחות גרמנית?

הזכאים לקבלת אזרחות גרמנית מתחלקים לשתי קטגוריות:

אלו אשר הגישו בקשה לקבלת אזרחות גרמנית, ויתרו על אזרחותם המקורית והוכיחו כי יש להם זיקה לגרמניה, כי מצבם הכלכלי טוב וכי יש להם ידע בסיסי בשפה הגרמנית. במידה ועמדו בקריטריונים הללו והרשות הגרמנית החליטה כי הם זכאים לקבל את האזרחות, בקשתם תיענה בחיוב.

בנוגע לקבוצה השנייה אין לרשויות בגרמניה סמכות להחליט מי זכאי לקבל אזרחות גרמנית ומי אינו זכאי – במידה ומדובר על צאצא של גרמני והנ"ל עומד בתנאים, חייבת הרשות הגרמנית להעניק לו אזרחות.

במקרה זה אין כל חשיבות למצבו הכלכלי, ידיעת השפה הגרמנית או זיקה לגרמניה, הסיבה לקבלת האזרחות היא שאזרחותו נשללה ממנו על ידי הנאצים.

לצאצא שנולד עד לתאריך – 1.4.1953 יהיה סיכוי גבוה לקבל את הדרכון הגרמני וזאת במידה ואביו גרמני. לאחר תאריך זה, יכול הצאצא לקבל דרכון גרמני במידה ואמו נולדה לאב גרמני. במידה והצאצא נולד בין השנים 1.4.1953 – 31.12.1974 לאם בעלת אזרחות גרמנית, הוא יהיה זכאי לאזרחות או דרכון גרמני רק אם האם הודיעה כי בנה יבקש לקבל אזרחות גרמנית עד לתאריך – 31.12.1977.

במידה והצאצא נולד מחוץ לנישואין עד לתאריך 1.7.1993 הוא יקבל אזרחות או דרכון גרמני אם הייתה לאמו אזרחות ביום בוא הגיע לעולם. במידה והאב גרמני, יוכל הילד לקבל את האזרחות והדרכון הגרמני עד גיל 23 ובמידה והאב הגיש הצהרת אבהות לפי הדין הגרמני.

אם הנך חושב כי אתה או אחד מבני משפחתך זכאים לקבלת דרכון גרמני ואזרחות גרמנית, הנך מוזמן לפנות למשרד עורכי דין תותי אשבל על מנת לקבל דרכון ואזרחות גרמנית.

 • צור קשר איתנו

  מעוניין לשמוע אודות סיכוייך
  להוצאת דרכון אירופאי?
  חייג: 03-6228080
  או השאר פרטים ונחזור אליך
  בהקדם!

  שם

  טלפון

  מייל

 • בואו להתעדכן

 • © כל הזכויות שמורות לתותי-אשבל מומחים בהוצאת דרכון אירופאי לישראלים / אקסטרה קידום ושיווק באינטרנט