השבת רכוש - תותי-אשבל

השבת רכוש

השבת רכוש מרומניה רלוונטית עבור אזרחים רומנים אשר חיו ברומניה ורכושם הולאם ע"י המשטר הקומוניסטי אשר שלט במדינה לאחר מלחמת העולם השנייה. הרכוש אשר הולאם כולל: בתים, מפעלים, קרקעות ושאר נכסים.

לאחר נפילת המשטר הקומוניסטי ובעקבות לחץ מדינות העולם המערבי, החלה רומניה לשנות את חוקיה, ביניהם חל שינוי בחוק השבת הרכוש אשר נחקק בשנת 2001.

לפי החוק רשאי כל אזרח שרכושו הולאם ע"י המשטר הקומוניסטי לדרוש להשיבו. מאחר וזמן רב עבר, קשה מאוד להשיב את הרכוש. במהלך התקופה הממושכת נהרסו מבנים רבים ובמקומם קמו מבנים חדשים והקרקעות נוצלו למטרות הממשל כך שקשה מאוד להתחקות אחר בעלותן. כמו כן, לא פשוט לאתר את המסמכים המוכיחים כי ישנה בעלות על רכוש, נכס או קרקע ומאחר והכלכלה ברומניה נמצאת בשלבי התפתחות, נתקלת המדינה בקושי לשלם עבור השבת הרכוש.

במקרים שונים בהם ניתן להוכיח בעלות על רכוש, הנכס מוחזר ובאחרים, קיבל בעל הנכס פיצוי כספי. לצערנו, החוק הוגדר לתקופה מוגבלת בלבד. כתוצאה מהגבלת הזמן קמו מחאות במטרה להאריך את פרק הזמן בו ניתן להגיש תביעות.

הצטרפות רומניה למדינות האיחוד מגדילה את הסיכוי כי הרכוש יחזור לבעליו אשר לא הספיקו להגיש תביעה. מעורבותן של מדינות אירופה וניסיונן להאריך את מועד הגשת התביעות עשוי להשפיע על המצב.

ראו עוד: זכאות לאזרחות רומנית

צרו קשר עוד היום – 03-6228080 

אם הנך חושב כי משפחתך זכאית להשבת הרכוש מרומניה, פנה אל משרדינו בהקדם ונסייע לך להשיב את הרכוש אשר נלקח.

 • צור קשר איתנו

  מעוניין לשמוע אודות סיכוייך
  להוצאת דרכון אירופאי?
  חייג: 03-6228080
  או השאר פרטים ונחזור אליך
  בהקדם!

  שם

  טלפון

  מייל

 • בואו להתעדכן

 • © כל הזכויות שמורות לתותי-אשבל מומחים בהוצאת דרכון אירופאי לישראלים / אקסטרה קידום ושיווק באינטרנט