המדריך המלא להוצאת דרכון רומני - תותי-אשבל

המדריך המלא להוצאת דרכון רומני

המדריך המלא להוצאת דרכון רומני – הוצאת דרכון רומני, הוא תהליך בירוקרטי הטומן בחובו הבאת מסמכים שונים והתעסקות רבה עם שגרירות רומניה. אומנם התהליך הוא ארוך יחסית, אך נראה כי אנשים רבים מבינים את היתרונות הרבים הטמונים בהוצאת הדרכות ופוקדים זה אחר זה את שגרירות רומניה כדי לבדוק את זכאותם להוצאת אזרחות. למעשה, אחד הקריטריונים להוצאת דרכון רומני, הוא קבלת אזרחות רומנית ומשם הדרך די קצרה להוצאה בפועל של הדרכון. בשנת 2007, מדינת רומניה הצטרפה לאיחוד האירופאי המונה כ- 27 מדינות, שכך קבלת דרכון רומני הוא למעשה קבלת דרכון אירופאי המאפשר לאנשים המחזיקים בו מגוון זכויות ואפשרויות מצוינות להגר לאירופה בקלות רבה ואף ניתן בעתיד להעביר את הזכויות לילדים ולצאצאים בתנאים מסוימים.

מדוע אזרחות אירופאית נעשתה כל כך פופולרית?

המדריך המלא להוצאת דרכון רומני  – אירופה מאז ומעולם הייתה מקור משיכה לרבים וזאת בשל יתרונותיה הרבים ואיכות חיים שיש במדינות הרבות בה. יבשת אירופה מכילה בתוכה אזורים קסומים ומקומות פופולריים לעסקים ובכלל כמו – ברצלונה, לונדון, ברלין, פריז ועוד מדינות רבות השופעות תרבות ובהיסטוריה מלאת השראה. דבר נוסף שמושך רבים לאירופה הוא – עניין הלימודים לתארים נחשקים שהם זולים באופן משמעותי מלימודים בארץ ואף במדינות מסוימות הם ניתנים ללא תשלום כלל וכלל ובמקומות מסוימים ניתן לקבל מלגות והנחות משמעותיות ביחס לארץ. כל היתרונות הללו, מצטרפים לרמת חיים גבוהה, רווחה גבוה, תנאים סוציאליים טובים, שקט בטחוני גבוה, תרבות גבוה ועוד יתרונות רבים.

מי זכאי להוצאת דרכון רומני?

אנשים בעלי אזרחות רומנית הינם רשאים להוציא דרכון רומני בשגרירות רומניה, שזהו תהליך המגיע לאחר הוצאת אזרחות. על מנת להוציא אזרחות רומנית, עליכם לענות על כמה קריטריונים מסוימים:

הקריטריון הראשון הוא – כאשר מדובר על אזרחות הורים אשר הפכה ל"רדומה" כאשר מדובר על אזרחים שעלו לישראל. או על בסיס הענקת אזרחות רומנית על פי בקשה, לאנשים שאזרחותם נשללה מהם כשעלו לארץ מכל סיבה שהיא.
חוק האזרחות ברומניה מונה מספר מצבים שונים, בהם אנשים יכולים להגיש בקשה להוצאת אזרחות רומנית, אך כאמור ישנם מקרים רבים אך לרוב שגרירות ישראל והועדה הקובעת פוגשת את שני מקרים הללו:
מקרה ראשון – אנשים אשר עלו לישראל מרומניה ואיבדו את אזרחותם הרומנית מכל סיבה שהיא, הם וצאצאיהם הינם רשאים להגיש בקשה להשבת האזרחות הרומנית כמובן שבתנאים מסוימים ולאחר שאותם אזרחים לשעבר קיבלו אזרחות, צאצאיהם יוכלו להגיש בקשה לקבלת אזרחות רומנית.
מקרה שני – אנשים אשר עלו לישראל ונותרו עם אזרחות, אך הם לא פעלו במשך השנים להוציא רישומים ותעודות שונות ולמעשה אזרחותם "נרדמה", כך שעליהם להגיש בקשה להשבת האזרחות וכמובן שלאחר מכן צאצאיהם יוכלו לקבל באופן אוטומטי לאזרחות רומנית.

בדיקת זכאות לדרכון רומני

תהליך הוצאת הדרכון, כיצד הוא עובד?

כמו כל הליך בירוקרטי אחר המצריך תהליך עם רשויות, יש צורך להציג מסמכים רלוונטיים הדרושים לשם התהליך , גם הוצאת דרכון רומני מתאפשרת רק במקרים מסוימים המעידים על זכאותכם. המסמכים הדרושים לצורך הנפקת הדרכון הם: אישור אזרחות רומנית, אישור על שבועת אמונים, תעודת לידה מרומניה גם לילדי ישראל או מדינות אחרות, תעודת זהות מתורגמת לרומנית, דרכון ישראלי, תעודת נישואין גם לאנשים אשר התחתנו בישראל או בכל מדינה אחרת הנושאת אם שמותכם בלועזית ושלוש תמונות פספורט.

 • צור קשר איתנו

  מעוניין לשמוע אודות סיכוייך
  להוצאת דרכון אירופאי?
  חייג: 03-6228080
  או השאר פרטים ונחזור אליך
  בהקדם!

  שם

  טלפון

  מייל

 • בואו להתעדכן

 • © כל הזכויות שמורות לתותי-אשבל מומחים בהוצאת דרכון אירופאי לישראלים / אקסטרה קידום ושיווק באינטרנט