זכאות לאזרחות רומנית | דרכון רומני זכאות - תותי-אשבל

מי זכאי לאזרחות רומנית?

זכאות לאזרחות רומנית

זכאות לאזרחות רומנית – חוק האזרחות הרומנית קובע את התנאים לקבלת אזרחות רומנית עבור אזרחי רומניה לשעבר וילדיהם. החוק כולל שלוש קטגוריות:

 1. אזרחים שנותרו ברומניה. הקטגוריה כוללת את העולים בין השנים 1950- עד 24.1.1952 ואלו שעלו בשנת 1964 בחודש יולי עד סוף שנת 1965. נוסף על כך, כוללת הקטגוריה זכאות לדרכון רומני עבור הצאצאים של הרומנים הללו, צאצאיהם לאורך כל הדורות ואת אזרחי רומניה שלא ויתרו על אזרחותם ועזבו לאחר שנת 1971.
 2. רומנים אשר וויתרו על האזרחות הרומנית ורומנים אשר איבדו אותה שלא מרצון. הזכאות לאזרחות רומנית ניתנת גם לילדיהם.
 3. ילדים בוגרים להורים או נכדים בוגרים לסבים אשר נולדו ברומניה ואיבדו את אזרחותם מבלי שרצו בכך.

דרכון רומני זכאות

 

אזרחות רומנית זכאות

אזרחות רומנית זכאות וקבלת אזרחות ניתנת לאחר תהליך בירוקרטי ארוך אשר דרוש להציג מסמכים רלוונטים על מנת לקבל אותו , הבקשה אורכת זמן רב ולעיתים מתקבלת תשובה שלילית ויכולים לגרום לסיבוכים רבים ע"י שליחת ומילוי פרטים לא נכונים, לכן כדאי להייעץ עם עורך דין המנוסה בתחום הזה על מנת להבין את התהליך בצורה הטובה ביותר וכדי שכל המסמכים הדרושים לאזרחות רומנית זכאות יישלחו בצורה הטובה ביותר על מנת שתתקבל האזרחות הרומנית

כיצד מבצעים הוצאת אזרחות רומנית?
בחודש ינואר בשנת 2007 נכנסה רומניה כחברה מן המניין לאיחוד האירופי בו חברות מדינות רבות, דבר זה מקנה לאזרחי רומניה זכויות רבות. החוק העיקרי אשר מסדיר את נושא קבלת האזרחות הרומנית הוא חוק האזרחות הרומני שמספרו – חוק 21 חוק זה נחקק בשנת 1991, אך הוא עודכן כמה פעמים במהלך השנים. על מנת להוציא אזרחות רומנית, יש להכיר מקרוב את התנאים והתהליכים הבירוקרטיים ולפעול לפיהם לאורך כל התהליך, על מנת שלא תזדקקו לחזור שוב ושוב לשגרירות על מנת להמציא מסמכים נוספים או חדשים. החוק מונה בין היתר את התנאים בהם אזרחי רומניה לשעבר, יוכלו לקבל את אזרחותם הרומנית בחזרה להם או לצאצאיהם.

ישנן שלוש קטגוריות שונות של הם אנשים זכאים לקבל אזרחות רומנית:
קטגוריה ראשונה – אנשים אשר נותרו אזרחי רומניה וכל צאצאי אזרחים רומנים אלו זכאים וזאת ללא הגבלת דורות. אנשים אלו הינם זכאים לקבלת אזרחות רומנית.
קטגוריה שנייה –אזרחי רומניה אשר יצאו ממנה לאחר שנת 1971 ולא ויתרו במהלך השנים על אזרחותם הרומנית.
קטגוריה שלישית – אזרחי רומניה לשעבר אשר ויתרו על אזרחותם הרומנית או שהיא נשללה מהם מכל סיבה שהיא, הם יכולים לקבל אותה בחזרה עם ילדיהם הקטינים.

 חושב שאתה זכאי לאזרחות רומנית זכאות, פנה אלינו למיצוי זכויותיך ונסייע לך לקבל את האזרחות המבוקשת. 

ראו עוד: אזרחות רומנית

 • צור קשר איתנו

  מעוניין לשמוע אודות סיכוייך
  להוצאת דרכון אירופאי?
  חייג: 03-6228080
  או השאר פרטים ונחזור אליך
  בהקדם!

  שם

  טלפון

  מייל

 • בואו להתעדכן

 • © כל הזכויות שמורות לתותי-אשבל מומחים בהוצאת דרכון אירופאי לישראלים / אקסטרה קידום ושיווק באינטרנט